O mně

Můj příběh

Lukáš Kolek

Lukáš Kolek

Jsem terapeut Strukturální Integrace - Rolfterapie. 
Baví mě přicházet věcem "na kloub" a objevovat nové možnosti a cesty.

Vystudoval jsem Vysokou školu hotelovou v Praze. Od mládí jsem miloval pohyb a sport, tak jsem se už na střední škole stal profesionálním instruktorem aerobiku, později jsem učil pilates a jógu. 

Dvacet let lektorování a přemíry cvičení se podepsalo na mém těle, přišla doba zranění a operací.  Pochopil jsem a na vlastní kůži zažil, že určitá míra poškození tkání a vytvořená nerovnováha nejdou uzdravit pouze cvičením a masážemi. Teprve Rolfterapie mi pak pomohla zažít znovu (a možná od dětství poprvé) pocit lehkosti a pružnosti v těle, ale vlastně i v životě. Pochopil jsem, že změny na fyzickém těle jdou ruku v ruce se změnami v jiných úrovních lidské existence. Bylo pro mne tedy jasnou volbou přihlásit se do téměř dvouletého výcviku a stát se terapeutem Strukturální Integrace. 
Stále se průběžně vzdělávám, ale poprvé během své profesní kariéry jsem ztratil potřebu hledat další metody a jiné kurzy, mé další vzdělávání teď jen prohlubuje práci, jejíž význam, dosah a hloubka mě nepřestávají fascinovat.

Povolání mě baví a naplňuje, je krásné pozorovat malé i velké zázraky, které se během terapií dějí. Poznávám mnoho zajímavých lidí. Jsem vděčný za to, že mohu ostatním nabídnout možnost opravdověji a hlouběji prožívat svůj potenciál.