O mně

Můj příběh

Lukáš Kolek

Lukáš Kolek

Baví mě přicházet věcem "na kloub" a objevovat nové možnosti a cesty.

Od mládí jsem miloval pohyb, tanec a sport, tak jsem se už na střední škole stal instruktorem aerobiku, později jsem učil pilates a jógu, vedl lekce ve svém studiu, na kongresech a vzdělával budoucí instruktory. 

Dvacet let lektorování a přemíry cvičení se podepsalo na mém těle, přišla doba zranění a operací.  Pochopil jsem a na vlastní kůži zažil, že určitá míra poškození tkání a vytvořená nerovnováha nejdou "opravit" pouze cvičením a masážemi. Klasická fyzioterapie mi také nepomáhala... Teprve Strukturální Integrace mi umožnila zažít znovu (a možná v životě poprvé) pocit lehkosti a pružnosti v těle, ale i v životě. Pochopil jsem, že změny ve fyzickém těle jdou ruku v ruce se změnami v jiných úrovních lidské existence. Bylo pro mne tedy jasnou volbou přihlásit se do dvouletého výcviku a stát se terapeutem Strukturální Integrace. Stále se vzdělávám, ale poprvé během své profesní kariéry jsem ztratil potřebu hledat další metody a jiné kurzy, mé vzdělávání teď jen prohlubuje metodu, jejíž význam, dosah a hloubka mě nepřestávají fascinovat.

Práce mě baví a naplňuje, je krásné pozorovat malé i velké zázraky, které se během setkání s klienty dějí. Poznávám mnoho zajímavých lidí. Jsem vděčný za to, že mohu ostatním nabídnout možnost opravdověji a hlouběji prožívat svůj lidský potenciál. 

Momentálně působím jako asistent ve výcviku Stukturální Integrace a moc mě to baví. 

Mým učitelem v základním výcviku byl Aleš Urbanczik, v pokročilém výciku Nilce SilveiraNeal Powers
Integraci zjizvené tkáně (Scarwork), práci s kostma (Bonework) a mnohem víc mě naučila Sharon Wheeler.