O mně

Můj příběh

Lukáš Kolek

Lukáš Kolek

Jsem Rolfterapeut a učitel pohybu. Baví mě nořit se do hloubky věcí, přicházet věcem na kloub, objevovat nové možnosti a cesty, vnášet do chaosu pořádek a systém.
Vystudoval jsem Vysokou školu hotelovou v Praze. Od mládí jsem však miloval pohyb a sport, tak jsem se už na střední škole stal profesionálním instruktorem aerobiku, později jsem učil pilates a jógu. 

Dvacet let lektorování a přemíry cvičení se však podepsalo na mém těle, přišla doba zranění a operací.  Pochopil jsem a na vlastní kůži zažil, že určitá míra poškození tkání a vytvořená nerovnováha nejde navrátit do původního stavu pouze cvičením a masážemi. Teprve Rolfterapie mi pak pomohla zažít znovu (a možná od dětství poprvé) pocit lehkosti a pružnosti v mém těle, ale i v životě. Bylo pro mě tedy jasnou volbou přihlásit se do téměř dvouletého výcviku a stát se Rolfterapeutem. Stále se průběžně vzdělávám, ale možná poprvé během své profesní kariéry jsem ztratil potřebu hledat další metody a jiné kurzy, veškeré mé další vzdělávání teď jen prohlubuje metodu, jejíž význam, dosah a hloubka mě nepřestávají fascinovat.

Práce mě baví a naplňuje, je krásné pozorovat malé i velké zázraky, které se během terapií dějí. Jsem vděčný za to, že mohu lidem nabídnout možnost opravdověji a hlouběji prožívat svůj potenciál.